obraz miejsca

Enter the ROOM

ul. Bagatela 10/7

Pokój, w którym każdy ma swoje miejsce. Uporządkowana, starannie zaprojektowana przestrzeń. Wejdźcie do pokoju – otwieramy się na świat.

Enter the ROOM to opiniotwórczy magazyn online o kulturze i stylu życia. Tu znajdują się wywiady z topowymi postaciami mody, gastronomii, kultury, sztuki i designu na całym świecie, autorskie sesje zdjęciowe, aktualne i wyselekcjonowane treści oraz felietony autorytetów branżowych. Redakcja istnieje od maja 2014 roku.


 

Redakcja enter the ROOM mieści się w zabytkowej kamienicy Wildera na ul. Bagatela 10 w Warszawie. Tu też przed wojną mieszkał poeta i żołnierz AK – Krzysztof Kamil Baczyński. Wybudowana przez Józefa Napoleona Czerwińskiego i Wacława Heppena w 1912 roku, utrzymana w stylu secesyjnym, szczególne cechy eksponuje zwłaszcza wewnątrz budynku. Fasadę zdobią symetryczne, wystające z lica elewacji pionowe wykusze, a także ich roślinne zwieńczenie. Ukwiecone jest też wejście do budynku, prowadzące na podwórze oraz do wejść na klatki schodowe. Sztukaterie są tu znacznie wyraźniejsze, a uwagę zwracają dopracowane szczegóły. Od drewnianych drzwi, ciągnących się przez wszystkie sześć kondygnacji przez wysokie, dzielone geometryczną stolarką okna i marmurowe schody z prostą, historyczną posadzką. Redakcja enter the ROOM mieści się na czwartym piętrze na około 30 m2, gdzie udało się odrestaurować zabytkowy parkiet w trzech odcieniach drewna oraz sztukaterię na ścianach. W przestronnym, wysokim pokoju zaaranżowano wspólną przestrzeń do pracy dla ośmiu osób.