obraz miejsca

eMeSeN Cafe

ul. Pańska 3
664 997 556

EMESEN to kawa bez kompromisów w samym centrum Warszawy

EMESEN jest niezależną kawiarnią zlokalizowaną w gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ulicy Pańskiej 3, na tyłach budynku Emilki, jedyne 3 minuty od Dworca Centralnego. Powstaliśmy, by jako jedyni w okolicy dostarczać Wam codzienną dawkę kofeiny w sposób wyjątkowy. Ziarna, na których pracujemy, są zawsze świeżo palone. Dajemy im maksymalnie miesiąc od wyjścia z pieca. Nasze poszukiwania zahaczają o wszystkie kierunki świata – serwujemy kawki z Salwadoru, Gwatemali, Kenii, Etiopii, Kolumbii, Brazylii. Parzymy kawki na wiele sposobów: drip, aeropress, woodneck, chemex, cold brew i klasyczny wycisk z włoskiej Nuovy Simonelli – z mleczkiem lub bez. Kawusię traktujemy poważnie, jest to związek uczuciowy, czuły i dojrzały, a nie jakieś sieciowe pitu-pitu. Rozkochujemy w kawie klientów, więc uwaga! Dla ciałka przygotowaliśmy koktajle owocowe, zawsze pyszne i zdrowe, w nieoczywistych połączenia smakowych. Spróbuj naszych kolorów – zielony (szpinak, banan, sok pomarańczowy), czerwony (truskawka, mięta, sok pomarańczowy). Paleta kolorów daje niewyczerpane możliwości, więc bądźcie na bieżąco! W menu również zawsze dobre klasyczne wyciski z cytrusów.

Mamy też trochę rzeczy do przegryzienia. Po pierwsze kanapki, codziennie świeże, na własnoręcznie wypiekanym pieczywku. Receptury opracowane w pocie kubków smakowych, z mięskiem i vegan. Oprócz tego wegańskie pasty: z kaszy jaglanej i suszonych pomidorów, bakłażanowa i hummus, serwowane z pieczywkiem i warzywami grillowanymi. Znajdą się też tarty, a na osłodę domowe ciasta i ciasteczka. Mniam!


Projekt oraz aranżację przestrzeni kawiarni i księgarni przygotowało studio Projekt Praga dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.