obraz miejsca

Bibenda restauracja i bar

ul. Nowogrodzka 10
502 770 303

Bibenda jest świętowaniem jedzenia i picia!

Czeka na Was wybór autorskich dań, których możecie próbować z lokalnymi piwami, dobrym winem, koktajlami albo czymś mocniejszym.
Bibenda gotuje uczciwie, tylko z najświeższych, sezonowych produktów. Podajemy potrawy pełne smaku – takie, które sami lubimy gotować i jeść. Barmani wiedzą, co robią. Koktajle robione są na bazie własnych przetworów oraz świeżych owoców i starannie dobranych alkoholi. Pytaj ich o ulubione koktajle, z przyjemnością przygotują coś specjalnie dla Ciebie. Przy barze Bibenda trwa do ostatniego gościa!


Staraliśmy się, by wystrój wnętrza był bezpretensjonalny, dawał gościom poczucie zadomowienia i przytulności, bez nadmiernie formalnej czy dusznej atmosfery. Koncepcja opracowana we współpracy z pracownią ADD Architekci opierała się na wykorzystaniu istniejących elementów zabytkowego wnętrza XIX-wiecznej kamienicy, takich jak ceglane ściany i zachowane na suficie stiuki. Kluczowym elementem wnętrza jest bar i otwarta kuchnia. Obie sale restauracyjne oświetlają zaprojektowane i wykonane specjalnie dla nas kinkiety. Wybraliśmy Pracownię ADD Architekci, bo oferuje duże doświadczenie i wiedzę w zakresie projektów dla gastronomii oraz spójną z naszymi wyobrażeniami wrażliwość estetyczna. Dopełnieniem wszystkiego jest identyfikacja graficzna stworzona przez Witka Gottesmana.