obraz miejsca

alewino

ul.Mokotowska 48
22 628 38 30

Alewino to prosty pomysł, by najlepsze wina + wyśmienite jedzenie + doskonałą obsługę + swobodną atmosferę połączyć w jedno.

Od wina wszystko się zaczęło. alewino powstało jako sklep z winem, by z czasem, podążając za oczekiwaniami naszych klientów, rozwinąć się w coś między winiarnią a restauracją. Tym niemniej wino nadal pozostaje fundamentem naszej oferty. Na półkach znajdziecie ponad 250 etykiet starannie dobranych win z całego świata w różnych przedziałach cenowych. Wierzymy, że wyjątkowe wina tworzą wyjątkowi ludzie. Stawiamy na mniejszych importerów, producentów. Młodych, zdolnych i ambitnych winiarzy z pasją, gdyż to ona jest gwarantem najwyższej jakości i bogactwa smaku. Wybierając wina do naszego portfolio, kierujemy się przede wszystkim ich jakością oraz zwykłą przyjemnością jaką czerpiemy, degustując. Mamy nadzieję, że również polubicie naszą selekcję. Tworząc to miejsce, chcieliśmy, żeby nasi Goście czuli się tak, jak sami chcemy się czuć, odwiedzając restauracje. Przeplatamy dwa koncepty gastronomiczne winebaru i restauracji, tworząc nietuzinkowe i charakterystyczne miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni. Chcemy oferować szeroki wybór wyjątkowych, specjalnie wyselekcjonowanych win w połączeniu z wyśmienitą sezonową autorską kuchnią Sebastiana Wełpy w rozsądnych cenach. Chcielibyśmy, aby każda wizyta w alewino była pełna smaku i pozytywnych wrażeń.


Alewino.pl zlokalizowane jest w samym centrum Warszawy w wyjątkowo klimatycznym podwórzu Domu Kraszewskiego z 1860 roku mieszczącym się przy ul. Mokotowskiej. Projekt krzeseł i stołów oraz zadaszenia patio wykonało zaprzyjaźnione Studio Rygalik (ogromne podziękowania dla Gosi i Tomka Rygalik).